Tiyatromuzda Tarih Konuşmaları III.

Tiyatromuzda Tarih Konuşmaları dizisi, Zafer Toprak tarafından yapılacak Darülbedayi Dergisi’nden Türk Tiyatro Dergisi’ne İstanbul Şehir Tiyatroları başlıklı konuşma ile devam ediyor.

24 Şubat Çarşamba akşamı saat 18:30’da çevrimiçi gerçekleştirilecek konuşmanın içeriği şöyledir:
Cumhuriyet Türkiye’si 30’lu yıllarda kültür ve sanatın her alanında modernizmi yaşar. Resimde non-figüratif, kübist evre başlar. Nazım Hikmet’le birlikte “Yeni Edebiyat” gündeme gelir. Mimaride Türkiye kendi Bauhaus’unu yaratır. Müzikte çoksesliliğe doğru adımlar atılır. Tiyatro alanındaki gelişmeler ise Muhsin Ertuğrul’un öncülüğündeki Darülbedayi’de görürülür. Zafer Toprak, İstanbul Şehir Tiyatrosu’nun gelişimini dönemin etkin yayınlarından olan Darülbedayi ve Türk Tiyatro Dergisi üzerinden yorumlayacak.

Katılım Bilgileri:
Etkinliğe katılımcı sınırlamasından ötürü 23 Şubat Salı saat 17:00’ye kadar kayıt yaptırılması gerekmektedir. Toplantı linki etkinlik günü, 24 Şubat tarihinde, kayıtlı e-posta adresinize iletilecektir. Etkinlik esnasında kayıt alınacağını ve ilerleyen günlerde vakfın Youtube hesabına yükleneceğini bilginize sunarız.