Ustalar Ustalarını Anlatıyor I

Türkiye Tiyatro Vakfı’nın düzenlediği Ustalar Ustalarını Anlatıyor konuşma dizisinde usta tiyatrocular kendi ustalarını, usta bildiklerini anlatıyor, anılarını paylaşıyor.

Dizinin ilk konuğu olan oyuncu Bülent Emin Yarar anlatısına okul yıllarından başlarken oyunculuk anlayışını da masaya yatırıyor, dinleyicisine deneyimlerini aktarıyor.

Bülent Emin Yarar

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Şan Bölümü’nde başladığı sanat eğitimini aynı üniversitenin tiyatro bölümünde sürdürdü.  Mezuniyetinin ardından Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başladı, daha sonra İstanbul Devlet Tiyatrosu kadrosuna katıldı. Tiyatro Ti’de oyun yönetti. Tiyatro Stüdyosu (Jean Genet/“Balkon”; Edmond Rostand/“Cyrano de Bergerac”), Oyun Atölyesi (Anthony Horowitz/ “Ermişler ya da Günahkarlar”), Dostlar Tiyatrosu (Samuel Beckett/”Oyun Sonu”) yapımlarında başroller oynadı, Semaver Kumpanya’da Işıl Kasapoğlu’yla birlikte “Mem ile Zin” adlı oyunu yönetti.

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda da çoğunlukla başrol oynayan sanatçı Atilla Birkiye yönetimindeki İş Sanat Şiir Dinletilerinde şiir okumaktadır.

Moderatör: Hasan Şahintürk