Tiyatromuzda Tarih Konuşmaları VIII

Tiyatromuzda Tarih Konuşmaları dizisinin VIII. ve bu dönem için son etkinliği “Lisansüstü Öğrencileri Anlatıyor: Tanzimat’tan 1950’ye İstanbul’da Tiyatro Mekânları” başlığıyla  İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü Yüksek Lisans ve Doktora Öğrencileri tarafından gerçekleştirilecek.

TTV tarafından çok disiplinli bir çalışma yöntemiyle İstanbul’un tiyatro tarihini belgelemek ve bir kültürel bellek haritası çıkarmak üzere hazırlıkları süren projenin ilk ayağı, Prof. Dr. Kerem Karaboğa öncülüğünde İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü Yüksek lisans ve Doktora Öğrencileri tarafından tamamlandı. 29 Mayıs Cumartesi ve 30 Mayıs Pazar günleri saat 18:30’da yapılacak sunumlarda lisansüstü öğrencileri çalışmalarının sonuçlarını paylaşacak, İstanbul’un tarihsel olarak kültür merkezleri olan Kadıköy, Üsküdar, Suriçi, Beyoğlu ve Beşiktaş bölgelerinin tiyatro belleğini, bu bölgelerde geçmişte var olan tiyatro mekânları üzerinden ele alacaklar.

29 Mayıs Cumartesi saat 18:30
Beşiktaş: Özlem Tıpırdamaz ve Elif Aydın
Beyoğlu: Cem Yiğit Üzümoğlu ve Ayşenur Nuhoğlu
Şişli: Verda Habif

30 Mayıs Pazar saat 18:30
Kadıköy – Aybike Aker ve Gamze Güzel
Üsküdar – Elif Ceren Bodur
Sur İçi Bölgesi – İlayda Abay, Serkar Aydıncı ve Ali Aliyev

Katılım Bilgileri ve Kayıt Formu:
Zoom programı üzerinden gerçekleşecek etkinliğe katılımcı sınırlamasından ötürü 28 Mayıs Cuma saat 17:00’a kadar kayıt yaptırmanızı rica ederiz. Katılım tüm ilgililere açık ve ücretsizidir. Etkinlik esansında kayıt alındığını, ilerleyen günlerde Türkiye Tiyatro Vakfı Youtube hesabı üzerinden yayınlanacağını bilginize sunarız