Kulis Dergisi’nden Yükselen Aykırı Bir Ses: Zaven Biberyan’ın Tiyatro Eleştirileri

Tiyatromuzda Tarih Konuşmaları dizisi, 27 Nisan Çarşamba günü Reha Keskin‘in “Kulis Dergisi’nden Yükselen Aykırı Bir Ses: Zaven Biberyan’ın Tiyatro Eleştirileri” başlıklı konuşmasıyla sürüyor.

Ermenice yazınının güçlü kalemlerinden Zaven Biberyan, doğumunun 100. yılında yazın dünyasında çeşitli yönleriyle konuşulurken yazarın pek bilmediğimiz bir yönünü de Kulis dergisinde görürüz: Sıkı bir tiyatro eleştirmenidir Zaven Biberyan, ele aldığı oyunları tüm katmanlarıyla incelerken sık başvurulan kimi basmakalıp yaklaşımlara karşı çıkar, kolaycılığı yerer, eleştirmenin tiyatrodaki yerinin önemine değinir; bir bakıma eleştirinin eleştirisini yapar.

Reha Keskin’in Kulis dergilerini tarayarak hazırladığı sunumda izleyici 1900’lerin ikinci yarısında İstanbul’da sahnelenen belli başlı oyunların yorumlarını dinlemekle kalmayacak, aynı zamanda döneminin çok önünde bulunan bir tiyatro eleştirmeniyle de tanışacak.

Etkinliğimiz Zoom üzerinden gerçekleşecektir. Katılım sınırlaması nedeniyle 26 Nisan Salı günü 17:00’a kadar aşağıdaki form üzerinden kayıt yaptırılması gerekmektedir. Konuşma bağlantısı etkinlik günü e-posta adresinize iletilecektir.

Katılım Formu

Tarih

27 Nis 2022
Expired!

Zaman

7:00 pm - 7:00 pm